Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

София °C
Варна °C
Пловдив °C
В. Търново °C
Русе °C

Вестник Земя - първа страница

Сря16082017

Брой 156, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66539 BGN1 GBP = 2.14584 BGN1 CHF = 1.71309 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Бизнесменът Йовков се отказва от мераците си за строителство в Копривщица

Бизнесменът Йовков се отказва от мераците си за строителство в Копривщица

Бизнесменът Йовков се отказва от мераците си за строителство в Копривщица

Бизнесменът Радослав Йовков, чиито апетити за строеж в града-музей Копривщица предизвикаха огромно недоволство сред българите, обяви, че замразява проектите си, докато „обществото узрее“. Това обяви самият той в ефира на БТВ. Според него е била скъсана комуникацията между кмет и общински съветници. По думите му в решението на общинския съвет никъде не пишело за смяна на статут. „Аз не искам нищо да отпада. Никъде не съм споменал Копривщица да е нещо друго освен защитен град и то с най-висока степен, защото това, което се предлага да бъде, е с по-висока степен на защитеност от сегашното“, коментира бизнесменът и добави, че никога не бил искал да строи в централната градска част. Относно това, че в града го наричат феодал, Йовков заяви: “Няма човек, който да работи в малък град и да не е феодал. Там имам къщи, хотел, козеферма, фабрика за пелети и съм построил много неща, от които се гордея“.

България

Икономика

Българинът все по безпаричен

Българинът все по безпаричен

Близо една трета от разходите на домакинствата са за храна

Обръщане на тенденцията от началото на годината за изпреварващ ръст на доходите в …

Прочети още:

Loading...

Култура

Eдва 16% от музиката в БГ-ефира е българска

Eдва 16% от музиката в БГ-ефира е българска

Музиканти искат специален закон да регламентира количеството родна музика в електронните медиите, каквато е практиката в много страни от ЕС

Е…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Челси форсира селекцията с още 120 милиона паунда

Собственикът на Челси Роман Абрамович ще се опита да удовлетвори част от исканията на мениджъра Антонио Конте, като му отпусне средства за п…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Мор при пчелите оскъпи меда с 20%

Мор при пчелите оскъпи меда с 20%

Основната причина за масовата им смърт са пестицидите по полето

С 20% поскъпва медът в България заради високата смъртност при пчелите, съобщи…

Прочети още:

Loading...