Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Борисов обеща 150 милиона за хората с увреждания

Борисов обеща 150 милиона за хората с увреждания

Правителството ще отпусне 150 млн. лева повече за хората с увреждания, а до края на септември в парламента ще бъдат внесени промени в няколко закона, които регламентират грижата за тях. Ще бъде изготвен и регистър на хората със специални потребности, който да покаже колко точно са те.

Това стана ясно след срещата на премиера Бойко Борисов с представители на протестиращите майки на деца с увреждания и омбудсмана Мая Манолова, която продължи близо 5 часа в Министерския съвет.

Следващата среща е във вторник, когато ще бъде обсъдено създаването на регистъра на хората с уврежданията.

До края на септември в парламента ще бъдат внесени промени в няколко закона, сред които е законът за личната помощ. Обсъжда се създаването на специализиран орган, който да отговаря за хората с увреждания. Работна група вече обсъжда стандарт за помощните средства (инвалидни колички и т. н.).

Майките отново поискаха подобряване на критериите за финансова подкрепа: „Повторихме, че не искаме увеличаване на парите „на калпак“, а реформа. Мисля, че премиерът разбра, че такава реформа е нужна“.

Палатковите лагери остават, докато не видим нещата на хартия, категорични бяха протестиращите родители.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие