Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) БСП: С проверката на пътищата се борим с корупцията

БСП: С проверката на пътищата се борим с корупцията

Искаме европейска лицензирана лаборатория да направи изследвания на пътищата, но с разрешението на АПИ. Провокирани сме за тази проверка от многото оплаквания на строители на пътища, от доклада на департамента в САЩ, според който в България се краде твърде много от големите инфраструктурни проекти и от трагедията в Своге. Това не е само нашата борба с корупцията, а и опит да се направи и превенция.” Това каза пред БТВ Христо Проданов от БСП. Той уточни, че БСП е поискала проверката да е в конкретни участъци, които са били пуснати в експлоатация през последните 5 години, за да няма оправдание, че е налице износване на асфалта. Христо Проданов добави, че не е нормално обяснението, че заради студа през зимата и жегата през лятото, се руши новоизградената пътна настилка, защото и в съседните страни, като Румъния, Сърбия, Гърция и Турция, климатът е близък до нашия, но такива ежегодни ремонти на пътища няма. гаранции по сделката, но до ден днешен такава не е дадена, защото било „банкова тайна”.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие