Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Ще намерят ли общ език медиите в Русия и Европа, обсъди конференция

Ще намерят ли общ език медиите в Русия и Европа, обсъди конференция

Изключително интересната в наши дни тема „Русия и Европа: актуални проблеми на съвременната международна журналистика” привлече на 8 ноември в Руския културно-информационен център експерти, дипломати и журналисти, съобщи в. „Русия днес”. Форумът бе организиран от списание „Международная жизнь”, издавано с подкрепата на Министерство на външните работи на РФ, и от руската Федерална агенция по печат и масови комуникации.

За този, седми поред международен медиен форум, София е избрана и във връзка със 140-тата годишнина от Освобождението на България от турско робство и предстоящата 140-а годишнина от установяването на дипломатически отношения Русия–България.

Посланикът на Русия у нас Н. Пр. Анатолий Макаров приветства участниците, бе прочетено и приветствие от шефа на руската Агенция за печат. С доклади и слова се включиха зам.-директорът на Департамента по печата на руското външно министерство Бикантов и главният редактор на сп. „Международная жизнь” Армен Оганесян.

В събитието се включиха и експерти от Германия, Италия, Словакия, Чехия и Сърбия участваха в две кръгли маси: „Европейските медии – източник на „сензационни” новини за Русия” и „Съвременната международна информация – национални и националистически медии”.

Манипулациите в отразяването на действителността в Русия, русофобството, информационните и хибридните войни, медиите и ролята им в европейската система за сигурност, геополитиката, идеологията и фалшивите новини, световната криза в журналистиката бяха само част от кратките, но разнообразни и интересни доклади.

С доклад на тема „Медиите като инструмент на хибридната война срещу Русия” участва и проф. Светлана Шаренкова, издател на вестниците „Русия днес” и „Земя” и председател на Форум „България-Русия”.

Първата конференция „Русия и Европа: актуални проблеми на съвременната международна журналистика” е проведена през ноември 2011 г. в Париж.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие