Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря18092019

Брой 181, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.77383 BGN ↑ 1 GBP = 2.20219 BGN ↓ 1 CHF = 1.78354 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало България (2) Върховният главнокомандващ връчи пагоните на двама нови генерали

Върховният главнокомандващ връчи пагоните на двама нови генерали

Върховният главнокомандващ връчи пагоните на двама нови генерали

Президентът и върховен главнокомандващ на въоръжените сили Румен Радев удостои български военнослужещи с висше офицерско звание, предаде репортер на Novini.bg 

Със свой указ държавният глава назначава полковник Стоян Шопов на длъжността “Командир на 2-ра механизирана бригада“, който бе удостоен с висшето офицерско звание “бригаден генерал“. 

Румен Радев назначава и полковник Станимир Христов на длъжността “Директор на дирекция Операции и подготовка“, като го удостоява също с висше офицерско звание “бригаден генерал“. 

“Днес с удоволствие изпълнявам отредените ми по Конституция правомощия да връча пагоните на отличени с висше офицерско звание. Господа генерали, поздравявам ви с новите звания и новите длъжности. Работете всеотдайно и с постоянство и убеденост за развитието на българската армия и издигането на нейния авторитет и престижа на военната професия. Сигурен съм, че ще бъдете достойни командири“, заяви президентът Радев в тържественото си слово. 

От своя страна новите генерали изказаха своите благодарности за гласуваното високо доверие и увериха, че ще работят за издигането на авторитета на Българската армия, като допълниха, че военната професия е преди всичко кауза и призвание.

България

Икономика

Култура

Александър Хайтов: Баща ми провидя бъдещето и то не му хареса

Александър Хайтов: Баща ми провидя бъдещето и то не му хареса

Догодина ще покажа на света живия свидетел на обесването на Левски

- Г-н Хайтов, с какви мисли посрещате 100-годишнината от рождението на бащ...

Прочети още:

Loading...

Спорт

Свят

Земеделие