Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Нед08122019

Брой 235, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76296 BGN ↓ 1 GBP = 2.31541 BGN ↑ 1 CHF = 1.78387 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало България (2) Румен Овчаров: Опозицията срещу Корнелия Нинова се изчерпа

Румен Овчаров: Опозицията срещу Корнелия Нинова се изчерпа

Румен Овчаров: Опозицията срещу Корнелия Нинова се изчерпа

“Опозицията на Корнелия Нинова се изчерпа и за съжаление стигна до нивото, в което единствените им аргументи са “дайте да я махаме, защото не ме подкрепя за евродепутат или защото не съм депутат“ и така нататък. Когато стигнаха на това ниво, тези хора вече трябваше да са разбрали, че са загубили битката и в Националния съвет, и в партията“. Това каза Румен Овчаров, член на НС на БСП, пред БТВ. Овчаров коментира, че докато опозицията е водила принципните спорове, част от които той е подкрепял, е имало смисъл от цялото това говорене. “Опозиция в БСП винаги е имало и това е хубаво, но тази опозиция, с претенциите, които има- да променя отново устава, прави едно и също с очакванията да стане нещо различно. Няма да се случи и те трябва да измислят нещо сериозно, ако искат да бъдат сериозна опозиция“, категоричен бе Овчаров

“На изминалите избори ГЕРБ си изиграха играта. Те се страхуваха от тези избори и взеха всички мерки, за да не се провалят“, каза още Румен Овчаров. Той добави, че управляващите са започнали с лишаването на опозицията от субсидия. “Този акт удари директно БСП, защото с 1 лев субсидия партия като БСП не може да направи избори в цялата страна. Това обаче не засегна ГЕРБ и ДПС“, уточни социалистът. Той обясни, че на тези избори е имало и пълна мобилизация на корпоративния вот, който е решил изборите в София, както и на купения, който е обърнал резултата в Красна поляна и Искър.“ На тези избори левите “чугуни“ се оказаха много по-гъвкави от десните чугуни, защото ако десните бяха подкрепили БСП толкова- колкото ние подкрепихме техните кандидати, ГЕРБ щеше почти да изчезне от картата на София“, заяви Овчаров. Той бе категоричен, че Мая Манолова е щяла да спечели изборите в София, ако тези фактори са липсвали. “Другият фактор, който Мая Манолова не оцени достатъчно е рязкото разграничаване от избирателите на БСП и дори листата ни загуби от това“, каза още Румен Овчаров.

Икономика

Агроминистърът:Чумата е виновна за скъпото свинско

Агроминистърът:Чумата е виновна за скъпото свинско

Скок на световните цени на храни, най-голямо е при месото и растителните масла Повишената цена на свинското месо в магазините се обяснява ка...

Прочети още:

Loading...

Култура

Спорт

Борислав Кьосев също се гласи за поста на Данчо Лазаров

Борислав Кьосев също се гласи за поста на Данчо Лазаров

Обаждат ми се хора, за да ме молят да се кандидатирам за президент на федерацията, разкри волейболната легенда

Дългогодишният член на Управит...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие