Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Вт23102018

Брой 203, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.70517 BGN1 GBP = 2.22203 BGN1 CHF = 1.71249 BGN
Back Вие сте тук:Начало Култура (2) Музика за цигулка и оркестър от големия екран в концерта Cinema Violino

Музика за цигулка и оркестър от големия екран в концерта Cinema Violino

Солистка е виртоузната българка Катя Попов

Вълнуваща музика за цигулка ще звучи в концерта Cinema Violino с Оркестъра на Класик ФМ радио на 30 май от 19.30 в зала „България“.

Прекрасните партитури от филмите „Списъкът на Шиндлер“, „Усещане за жена“, „Ново кино „Парадизо“ и още други незабравими пиеси, в които цигулката играе главна роля. Като солистка ще вземе участие виртуозната българка Катя Попов, първата жена концертмайстор на Hollywood Bowl Orchestra.

На пулта застава американският диригент Скот Дън, който гостува за първи път у нас. Почитателите на киното ще могат да чуят любимите музикални хитове от „Междузвездни войни“, „Хари Потър“, „Карибски пирати“.

Концертът гостува в програмата на тазгодишния „Европейски музикален фестивал“, включен в Календара на културните събития на Столичната община за 2018 и съорганизатор Министерството на културата.

Развълнувана от първото си завръщане у нас и концерт пред българска публика след 28 години блестяща кариера във Франция, Катя споделя: “България за мен е една страна, която никога няма да извадя от сърцето си. Аз винаги ще бъда българка, независимо че по-дълго време съм живяла в Америка. Тази страна е толкова красива, такова невероятно място и с такива ресурси! Това ми дава крила и ме кара да се гордея.“

Като водач на Hollywood Bowl – Катя Попов е свирила под диригентската палка на Джон Уилямс, Джон Маучери, Зубин Мета, Сър Саймън Ратъл и си е партнирала с прочути музиканти като Пласидо Доминго, Джошуа Бел, Мерилин Хорн, Глория Естефан.

Цигуларката е участвала в записите на повече от 600 филмови партитури в Лос Анджелис и работи с най-търсените композитори в Холивуд. Родена и израснала в София, Катя е учила в Музикалното училище в родния си град, както и в НМА — София, след което продължава обучението си в Парижката консерватория.

България

Икономика

Спорт

Лидерите във Втора лига записаха победи

Лидерите във Втора лига записаха победи

Бивш национал спаси Литекс срещу Локомотив (Сф)

Ожесточената борба за върха във Втора лига се поднови този уикенд със срещите от 11-ия кръг. …

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Loading...