Брой 227, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76344 BGN ↓ 1 GBP = 2.28624 BGN ↑ 1 CHF = 1.77835 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Начална ЦСКА 1948 остана без треньор

ЦСКА 1948 остана без треньор

Петко Петков вече не е старши треньор на ЦСКА 1948. Новината беше съобщена официално на сайта на втородивизионния клуб, след като „червените” загубиха с 2:3 от Кариана (Ерден). Изпълнителният директор на столичния тим Добрин Гьонов обяви, че вече се преговаря със специалист, който да поеме ЦСКА.“Подадох оставка, тъй като прецених, че е дошъл мигът, в който един отбор не слуша треньора. Благодаря на всички, с които работих заедно. Тук условията са невероятни”, заяви досегашният наставник Петко Петков, който на тренировката си вчера съобщи решението си пред отбора.

ЦСКА 1948 регистрира второ поражение от началото на сезона във Втора лига. Футболистите на Петко Петков допуснаха изненадваща загуба с 2:3 от Кариана (Ерден). В герой за тима на Веселин Великов се превърна Ивелин Илиев, който мушна две топки в мрежата на младежкия национал Даниел Наумов. С две попадения се отчете и голмайсторът на “червените“ Андон Гущеров, но те се оказаха недостатъчни за отбора му. Гущера вече има 17 гола на сметката си и води еднолично при реализаторите във втория ешелон.

Илиев откри резултата в осмата минута, а в 26-ата Стоян Предев удвои - 2:0 за Кариана. В началото на втората част Гущеров намали, но скоро след това Ивелин Илиев направи 3:1. Гущеров “отговори“ с втория си гол в 66-ата минута, но до края играчите на Петков така и не успяха да достигнат поне до точката. Втората загуба в рамките на три кръга доведе до оставката на Петко Петков.

В други срещи от 12-ия кръг Струмска слава победи с 3:0 Спартак (Варна), а в драматичен двубой Локомотив (Горна Оряховица) се наложи с 2:1 над Монтана.

Резултати: Черноморец (Балчик) - Лудогорец II 1:0, Литекс – Ботев (Гълъбово) 3:0, Нефтохимик – Хебър (Пазарджик) 2:1 и Пирин (Благоевград) – Поморие 3:1. Дербито между столичните Септември и Локомотив се игра след приключване на броя.