Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

София °C
Варна °C
Пловдив °C
В. Търново °C
Русе °C

Вестник Земя - първа страница

Съб22072017

Брой 138, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.70294 BGN1 GBP = 2.20455 BGN1 CHF = 1.77175 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Радо Янков: Доказах, че съм един от най-добрите

Радо Янков: Доказах, че съм един от най-добрите

Радо Янков: Доказах, че съм един от най-добрите

Българският сноубордист остана на 190 точки от Големия Кристален глобус

Радослав Янков е изключително щастлив от постигнатото този сезон. Носителят на Големия Кристален глобус от 2016 година беше много близо до защита на трофея, но завърши втори в генералното класиране за Световната купа в паралелните дисциплини. Чепеларецът остана на 190 точки зад Андреас Промегер, след като в последния кръг във Винтерберг стигна до 1/4-финалите, а се нуждаеше от поне трето място, за да триумфира за втора поредна година.

В предишния кръг в Кайзери Янков завоюва Малкия Кристален глобус в гигантския слалом, а преди дни записа четвърто и шесто място на световното първенство в Сиера Невада (Исп).

“Изключително съм радостен, че успях да постигна такъв резултат. Второто място за мен е страхотно представяне. Успях отново да покажа, че съм един от най-добрите в света“, коментира Радо Янков.

Треньорът му Георги Атанасов — Джоко, също определи сезона като успешен: “Отборът ни постигна нещо невероятно и изключително трудно. Второто място е сладко. Този сезон беше още по-труден от миналия, но резултатите са налице — кристален глобус в олимпийската дисциплина. Второто място за Световната купа доказва, че сме в световния елит.“

България

Икономика

5 и половина милиона души нямат пари да преживяват

5 и половина милиона души нямат пари да преживяват

Разходите за храна и битовите сметки най-много бъркат в изтънелия джоб на хората

2286 лв. месечно са необходими за издръжката на четиричленно…

Прочети още:

Loading...

Култура

Свят

Земеделие