Валута: 1 USD = 1.79747 BGN1 GBP = 2.31679 BGN1 CHF = 1.80761 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Ивелин Попов блести при победа на Спартак (М)

Ивелин Попов блести при победа на Спартак (М)

Българският национал Ивелин Попов помогна на своя Спартак

(Москва) да запише победа с 3:1 в тежкото си гостуване на възродения Уфа. Той започна мача на пейката, но се появи на терена на почивката и през второто полувреме беше неудържим в атака.

Попов не се отчете с гол или асистенция, но организира множество опасни атаки, които попречиха на домакините да разгърнат напълно потенциала си и да се преборят за точка срещу лидера в класирането. Иначе преди българинът да се появи в игра, московчани бяха повели с 1:0 с гол на Глушаков. След това на почивката Попето се появи на мястото на бившия играч на Милан Луис Адриано и раздвижи играта на тима си в предни позиции. Той отправи няколко удара, които обаче бяха спасени от вратаря на Уфа. В 56-ата минута Спартак получи правото да изпълни дузпа, която Куинси Промес превърна в гол и преднината набъбна на 2:0. В края на мача домакините успяха да върнат едни гол, но и Спарта вкара за крайното 3:1. Московчани имат вече 51 точки в актива си и уверено удържат върха.