Брой 118, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.75112 BGN1 GBP = 2.2183 BGN1 CHF = 1.79979 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Барсeлона угасна пред торинската крепост

Барсeлона угасна пред торинската крепост

Барселона отпадна от Шампионската лига, а Ювентус се класира за следващия етап на турнира, след като четвъртфиналният мач реванш на „Камп Ноу“ завърши 0:0. „Бианконерите“ спечелиха с класическото 3:0 първата среща и така продължават напред.

Футболистите на Барселона направиха изключително много пропуски пред вратата на Джанлуиджи Буфон и така и не успяха да го преодолеят в нито един от двата мача. Каталунците не можаха да вкара гол за първи път у дома в 21 двубоя от Шампионска лига. Барселона за втора поредна година отпадна в четвъртфиналната фаза на турнира.

“Планирахме да играем на високо темпо и да стреляме много към вратата на съперника, но не ни достигна острота в завършващата фаза на атаката. Свалям шапка на Ювентус. Имат великолепен треньор и отлични играчи. Дали могат да спечелят Шампионската лига? Защо не, имат всичко необходимо, но да не забравяме, че и останалите три отбора разполагат със същото качество“, каза треньорът на Барселона Луис Енрике.

Имах чувството, че и цял ден да играем, пак няма да ни вкарат гол. Направихме поредна крачка напред, съвсем заслужено сме на полуфинал след отстраняването на съперник от топ ниво. Отбранявахме се добре, в атака нещата не стояха така, защото не успяхме да използваме потенциала си. Напрежението беше нормално. Да не допуснеш гол срещу Барселона в два мача — това е нещо почти нечувано. Постепенно играчите свикват с мисълта, че могат да играят още по-добре“, заяви треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри.