Валута: 1 USD = 1.66652 BGN1 GBP = 2.22494 BGN1 CHF = 1.67926 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Четвърта поредна загуба за Гришо

Четвърта поредна загуба за Гришо

Квалификант отстрани Димитров в Монте Карло

Григор Димитров записа четвърта поредна загуба и отпадна още след първия си двубой от “Мастърс“ в Монте Карло. Хасковлията отстъпи с 6:4, 3:6, 2:6 пред германския квалификант Ян-Ленард Щруф.

Гришо поведе в двубоя след силно изигран първи сет, но след него се срина и записа загуба. Двубоят продължи 2 часа.

Германският квалификант успя да пробие успешно бекхенда на хасковлията, който пласира само два добри такива удара, а иначе бе безкрайно неубедителен и неефективен с него.

Сервисът също не бе познатото силно оръжие на Гришо, който не направи впечатление с нито едно от обичайните си компоненти в арсенала.

Така Григор продължи спада в резултатите си след началото на годината и двете титли в Бризбън и София, както и полуфинала на Australian Open.

На последвалите “Мастърс“-и в Индиън Уелс, Маями и сега в Монте Карло хасковлията запиша общо една победа, а в Ротердам отпадна на четвъртфинал, докато при дебюта си в Маракеш също бе сразен в самото начало.

Четвъртата му поредна загуба го лиши от възможността да пробие в топ 10, след като по-рано и Жо-Вилфред Цонга бе елиминиран. Григор не можа да заличи 25-те точки пасив спрямо французина и ще почака за наместване сред елита на мъжкия тенис.

Лош ден имаха две български тенисистки в САЩ. Елица Костова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в американския град Дотан с награден фонд 50 хиляди долара. Костова отстъпи пред португалката Мишел де Брито с 2:6, 6:2, 4:6. Поставената под номер 5 в основната схема българка отрази два мачбола в решителния трети сет, но не намери сили за обрат. Другата българка в надпреварата Сесил Каратанчева също загуби. Тя беше надиграна от №328 в света румънката Жаклин Кристан с 6:2, 6:1.