Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Хари Кейн с рекорд в Шампионската лига

Хари Кейн с рекорд в Шампионската лига

Нападателят на Тотнъм Хари Кейн вкара деветия си гол в Шампионската лига в 35-ата минута при равенството на „шпорите“ 2:2 като гости на Ювентус в първия 1/8-финал. Това беше девети мач за 24-годишния английски национал в турнира, като постави нов рекорд в Шампионската лига. До момента нямаше футболист в историята на надпреварата, който да се е разписал девет пъти в първите си девет мача. Досега най-резултатни по този показател бяха Роналдиньо, Симоне Индзаги, Дидие Дрогба и Диего Коста, които имаха по осем попадения.

Освен това Хари Кейн изравни английския рекорд за голове в рамките на един сезон от Шампионската лига. Попадението му срещу Ювентус беше негово седмо от старта на настоящото издание на турнира. Така нападателят на Тотнъм се изравни с легендата на Ливърпул Стивън Джерард, който се разписа седем пъти в Лигата през сезон 2008/2009.

Тотнъм изоставаше с 0:2 още в десетата минута при гостуването си на „бианконерите“, но успя да стигне до равенството. Аржентинският голмайстор Гонсало Игуаин (2) даде ранна преднина на Ювентус. В 9-ата минута Бен Дейвис фаулира Федерико Бернардески в наказателното поле и германският съдия Феликс Брих посочи бялата точка. Гонсало Игуаин реализира хладнокръвно втория си гол в мача.

Усилията на гостите дадоха резултат и Хари Кейн (35) намали. В последната минута на първото полувреме домакините получиха нова дузпа, след като бразилецът Дъглас Коста бе спънат от Серж Орие. Игуаин отново застана зад топката, но този път шутира силно и я прати в напречната греда.

След почивката Кристиан Ериксен (72) изненада на вратаря на Ювентус Буфон и фиксира крайното 2:2.