Валута: 1 USD = 1.58894 BGN1 GBP = 2.23248 BGN1 CHF = 1.63394 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Дженоа с Гълъбинов отстъпи на Милан

Дженоа с Гълъбинов отстъпи на Милан

Андре Силва се превърна в герой за “росонерите“ след гол в 94-ата минута

Милан спечели трудно с 1:0 гостуването си на Дженоа в мач от 28-ия кръг на Серия “А“. Единственото попадение реализира резервата Андре Силва, който се разписа в четвъртата минута на добавеното време.

Андрей Гълъбинов започна титуляр за Дженоа и водеше атаката до 75-ата минута. Българският национал си партнираше с Горан Пандев, като двамата на няколко пъти създадоха проблеми на бранителите на Милан. Домакините обаче така и не успяха да се разпишат и секунди преди края бяха наказани.

Победата е четвърта поредна за Милан в първенствотo. Tимът на Дженаро Гатузо е шести с 47 точки. Дженоа заема 13-ото място с 30.

Интер и Наполи завършиха 0:0 в дербито на 28-ия кръг на Серия “А“, състояло се на стадион “Джузепе Меаца“. Най-доволни от резултата със сигурност са в Ювентус, който поведе в класирането след победа с 2:0 над Удинезе. “Старата госпожа“ има с точка повече от Наполи, а освен това е и с мач по-малко.

Домакините от Интер пък пропуснаха да се изкачат в Топ 4, като в момента са пети с 52 точки.

Преди началото на дербито на “Сан Сиро“ беше отбелязана 110-ата годишнина от създаването на “нерадзурите“, а след това имаше и минута мълчание в памет на починалия внезапно преди седмица седмица Давиде Астори.

Други резултати от кръга: Фиорентина- Беневенто 1:0, Болоня — Аталанта 0:1, Каляри — Лацио 2:2, Кротоне — Сампдория 4:1, Сасуоло — СПАЛ 1:1, Верона — Киево 1:0 и Рома- Торино 3:0.

Отложеният мач между Ювентус и Аталанта ще се играе в сряда от 19 часа.