Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет19102018

Брой 201, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.69998 BGN1 GBP = 2.22651 BGN1 CHF = 1.708 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Камата припомни: На два пъти Париж падна в „българските крака”

Камата припомни: На два пъти Париж падна в „българските крака”

Камата припомни: На два пъти Париж падна в „българските крака”

Скандалният съдия от САЩ’94 се извини на Христо Стоичков за неотсъдената дузпа

Христо Стоичков даде интервю за Нова телевизия oт Франция, в което говори за успехите си във футбола, за това, което го радва в момента, за нещата в спорта, като не пропусна да каже и кой ще е новият световен шампион. Камата беше капитан на звездния отбор от Мондиал’98, който игра в Париж срещу Франция от същата година, като “петлите“ бяха водени от Зинедин Зидан.

Стоичков получи специално послание от рефера Жоел Киню, който не посмя да отсъди дузпа за игра с ръка на Костакурта на полуфинала между Италия и България по време на световното първенство САЩ94. “Това е част от човешката природа, това е въпрос на лично възприятие на нещата, Стоичков е институция не само в България, но и в света, трябва да приемеш решенията на хората, грешките са част от играча“, заяви Киню.

“Няма шанс да му простя, той е непочтен човек, наглец!“, беше отговорът на Стоичков.

“Париж е голям и красив град, но два пъти падна в българските крака. През 1993 година, когато с великолепна игра се класирахме за Световното първенство с двата гола на Емил Костадинов и когато спечелих Златната топка. Да си стигнал на най-високото стъпало, да си тръгнал от една малка България, няма как да се опише“, заяви легендата на българския футбол.

“Внучката ми Мия, ме прави много щастлив, на този етап по-голямо от това щастие няма, това ми е купата, която взимам всеки ден, по 20 часа съм с нея. Със спорт 100 % ще се занимава“, разкри Стоичков.

“Имахме този шанс през 1993 година, играехме в силни европейски първенства и затова елиминирахме Франция. След това те направиха промени и станаха световни шампиони. На Мондиала в САЩ елиминирахме Германия. Те направиха промени и се върнаха в световния елит. Ние сме от днес за днес, нямаме стратегия за нашия спорт, днес излизаме трябва да победим с 3:0, утре какво ще стане не знаем, няма основа, детско-юношеският футбол го няма, чакаме медали от борбата, от волейбола, но имаме една зала. В гимнастиката имаме успехи, но там са Илиана Раева, Мария Петрова, работи се здраво“, коментира още Стоичков.

“Не сме заслужили да играем в Русия, на каква основа да сме там, били сме Швеция и Холандия, но какво от това, да престижно е, но във важния мач срещу Беларус губим. Не искам да ме командват, не искам да съм в българския футбол. Ще се радвам, някой друг българин да вземе Златната топка. Бил съм Спортист на годината, пет пъти Футболист на годината. След мен са двамата Петрови — Стилиян и Мартин, и Бербатов“, добави легендарният №8.

“Преди 1990 година имаше много ред и дисциплина, имаше казарма, имаше училища, спортни училища. На това се дължаха успехи в спорта”, убеден е Камата.

“Аржентина ще е световен шампион, Франция ще е на финал на Мондиала в Русия. Това световно първенство е последната голяма възможност на Меси да спечели отличие от голям шампионат, желая му го от сърце“, завърши Христо Стоичков.

България

Икономика

Култура

Свят

Земеделие