Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Аутуори си тръгва от Лудогорец, защото уволнили Мето Томанов

Аутуори си тръгва от Лудогорец, защото уволнили Мето Томанов

Аутуори си тръгва от Лудогорец, защото уволнили Мето Томанов

Не е редно да остана в Разград, след като махнаха човека, който ме доведе в България, заяви бразилецът

Треньорът на Лудогорец Пауло Аутуори изтъкна основната причина за решението си да се раздели с българския шампион. Бразилецът разкри, че си тръгва от Разград заради хронологично обявеното по-късно напускане на спортния директор Методи Томанов. Според специалиста не е било редно при това положение да продължи работа в клуба. „Нямаше да бъде етично от моя гледна точка да остана, след като бе махнат човекът, който ме доведе в клуба”, заяви 62-годишният бразилски специалист пред globo.com.

Всичко се случи по много естествен път, дотолкова, че ще продължа да водя тренировките до 20 октомври (тогава е дербито срещу Левски — б.р.). Просто искам да благодаря за периода, който изкарах тук на най-високо ниво, както и да похваля отличните инфраструктура и организация на клуба“, добави Пауло Аутуори.

Под ръководството на бразилеца „орлите“ са изиграли до момента 23 мача, записвайки 15 победи в тях. Лудогорец не успя да се класира за групите на Шампионската лига, но влезе в тези на втория по значимост турнир на Стария континент – Лига Европа. Аутуори спечели с тима Суперкупата на България преди старта на сезона след успех срещу Славия.

В същото време мениджърът на бразилския специалист — Родргио Коста, определи решението на своя клиент да напусне Лудогорец като грешка. „Да, Пауло Аутуори има предложение от колумбийски тим. Но не го разбирам – когато си в Европа, в голям клуб и да се върнеш в Южна Америка”, коментира Коста пред „Нова тв”.

Аутуори сподели, че иска да си тръгне от България, защото има нови планове за живота си. Но според мен това не е правилното решение. Не може само след няколко месеца да кажеш: „Искам да напусна, защото не съм щастлив”. Нямам представа какво се е случило с него”, добави мениджърът на Аутуори.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие