Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Манчестър Юнайтед направи обрат за 4 минути в края

Манчестър Юнайтед направи обрат за 4 минути в края

Жозе Моуриньо дразни феновете след победата, после се извинява

Манчестър Юнайтед победи при гостуването си на Ювентус с 2:1 в четвърта среща от група „H” на Шампионската лига. През първата част нямаше много положения за гол, а домакините от Ювентус се отчетоха с греда на Сами Кедира в 35-ата минута. Марсиал застраши вратата на торинския гранд в 49-ата минута, но в следващата атака Дибала отново остана на сантиметри от гола във вратата на Манчестър Юнайтед с втора греда в мача. Четвърт час по-късно Пянич намери Роналдо зад гърба на защитата на Юнайтед и португалецът наказа бившия си тим от воле за 121-ия си гол в Шампионската лига. След попадението Роналдо се извини на феновете на “червените дяволи“ и им поиска прошка.

Резервата Хуан Мата помрачи радостта на домакините с гол от фаул в 86-ата минута за 1:1. Това обаче не беше последната дума на “червените дяволи“, които поведоха след рикошет и автогол на Алекс Сандро в последната минута.

Краят на срещата в Торино бе белязан от провокации от страна на мениджъра на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо, който след последния съдийски сигнал се обърна към феновете на Юве и сложи ръка до ухото си. Това предизвика гнева на няколко играчи на Ювентус, които атакуваха Моуриньо.

По-късно португалецът се покая за поведението си на “Алианц Стейдиъм”. “Бях обиждан в продължение на 90 минути. Дойдох тух да си свърша работата, нищо повече. Не съм обиждал никого, просто направих жест, че искам да ги чуя да викат по-силно. Може би не трябваше да го правя, но те обиждаха мен, включително и семейството ми, затова реагирах по този начин”, оправда се Моуриньо.

“Смятам, че изиграхме фантастичен мач на най-високо ниво. Няма как да се представим по-добре. Пристигнахме тук, за да се изправим срещу отбор, който ни превъзхожда във всяко отношение. Успяхме да спечелим, защото играхме добре и търсехме победата до самия край. Фелайни често успява да промени хода на даден мач с включването си. Не можехме да го използваме в първия двубой. Ювентус вкара Бардзали, за да контролира мача, но ние отговорихме с включването на Маруан и веднага потърсихме гола. Хуан Мата влезе, за да бие фауловете и да центрира към Фелайни, който доминира във въздуха. Победа или равенство нямаше да промени много ситуацията за Ювентус, но за нас тези три точки са от огромно значение. Все пак смятам, че равенството щеше да е по-справедлив резултат”, анализира Жозе Моуриньо.