Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Кирил Десподов: Мога много повече, сега не съм във форма

Кирил Десподов: Мога много повече, сега не съм във форма

Кирил Десподов: Мога много повече, сега не съм във форма

Победният гол на младия футболист на ЦСКА в Пловдив го направи номер 1 на 14-ия кръг

Националът Кирил Десподов бе избран за най-добър играч на 14-ия кръг на Първа лига. Футболистът на ЦСКА е доволен от представянето си при победата над Локомотив (Пловдив) с 1:0, но изтъкна, че все още има много възможност за подобрение в играта си. “Искам да благодаря на всички, които са гласували за мен. Тези награди ме радват и ми дават мотивация да работя още по-усилено. Нямахме спечелен мач срещу по-силните отбори и този двубой с Локомотив беше доста важен. Аз не съм във всяка среща на топ ниво, не се и чувствам в много добра форма, въпреки че вкарвам голове. Мога още много и треньорът го знае. Понякога нямаш ден , но това не може да те оправдае да не се раздаваш за отбора. Не може във всеки мач да вкарваш три гол, но все пак е важно да държиш едно добро ниво. Някъде на 6070% от формата си съм в момента.”, разкри Десподов.

“Не мисля, че е основателно да ни критикуват толкова много. Играем по-директен футбол, отбелязваме голове и не допускаме много. Не знам защо е това недоволство от феновете. Вярно е, че не успяхме да вземем някои дербита, но и мачовете с по-малките отбори не трябва да се подценяват, защото и те са много важни”, допълни футболистът на ЦСКА.

“Мачът за Купата на България с Лудогорец е още далеч. Ще е трудно, но ние вече сме ги отстранявали. Ако успеем да ги преминем, ще е по-лесно нататък”, смята Десподов.

В същото време напрежението около старши треньора на ЦСКА Нестор Ел Маестро продължава да расте. Сърбинът е обвиняван вътре в клуба за лятната селекция. Публична тайна е, че той доведе двама футболисти, които започнаха добре сезона, но в момента са попаднали в огромна дупка. Става въпрос за защитника Борис Секулич и най-вече за Мауридес.

Бразилецът беше взет за заместник на продадения в Китай Фернандо Каранга и стартът му с червения екип бе повече от отличен. След това обаче формата на нападателя рязко спадна, а върхът на слабите му изяви стана профуканата дузпа срещу Берое в Стара Загора. На всичко отгоре Мауридес е качил няколко килограма и съотборниците му започнали да го бъзикат, че е дебелак.

Секулич също е под нивото си и от мач на мач играе все по-зле. В ЦСКА почти всички мрънкат срещу Ел Маестро и коментират под сурдинка, че не е оправдал доверието. Бъдещето на треньора ще бъде решено на 6 декември, когато е шампионатната битка с Лудогорец на стадион „Българска армия”.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие