Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон14102019

Брой 198, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.7711 BGN ↓ 1 GBP = 2.23477 BGN ↑ 1 CHF = 1.774 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Разпитваха Платини близо 12 часа!

Разпитваха Платини близо 12 часа!

Разпитваха Платини близо 12 часа!

Мишел Платини, който цял ден даваше показания пред френските власти, беше пуснат да се прибере у дома. На 18 юни сутринта бившият президент на УЕФА беше привикан на разпит по подозрение за корупция във връзка с избора на Катар за домакин на Световното първенство през 2022 година. Французинът си тръгна от разпита след близо 12 часа.

„Беше дълго, но като се има предвид въпросите, които ми задаваха, няма как да не продължи дълго. Питаха ме за Евро 2016, за Световното първенство в Русия, за Световното първенство в Катар, за Пари Сен Жермен, ФИФА, за много теми и аз отговорих на всичко това. Не знам защо съм тук, но отговорих на всички въпроси”, заяви Платини.

Това не е първо обвинение срещу една от легендите на френския и световен футбол. Той изтърпява забрана до 2023 г. за участие и посещение на всякакви футболни дейности, след като беше обявен за виновен за получаването на нерегламентиран хонорар на стойност 2 милиона швейцарски франка.

България

Икономика

БАБХ забрани свободната паша на домашни прасета в страната

БАБХ забрани свободната паша на домашни прасета в страната

Със заповед РД 11-2005 на изпълнителния директор на Българската агенция за безопасност на храните проф. д-р Паскал Желязков от 10 октомври н...

Прочети още:

Loading...

Култура

Свят

Земеделие

СовЕкон: Пшеницата поскъпва бързо

СовЕкон: Пшеницата поскъпва бързо

Отслабването на еврото спрямо долара подкрепя износа на хлебно зърно от Европа

Експортните цени за руска пшеница се увеличиха с 6,5 долара, д...

Прочети още:

Loading...