Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб30052020

Брой 99, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.77544 BGN ↓ 1 GBP = 2.17973 BGN ↓ 1 CHF = 1.83079 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Раул Албентоса избрал ЦСКА, защото клубът е с най-богата история

Раул Албентоса избрал ЦСКА, защото клубът е с най-богата история

Раул Албентоса избрал ЦСКА, защото клубът е с най-богата история

Спрях Реал (Мадрид) за титлата, разкри испанският защитник на „червените”

Едно от най-новите попълнения на ЦСКА Раул Албентоса се съгласи да даде интервю пред БЛИЦ СПОРТ. Разговорът протече на базата на “червените“ в Панчарево, която все повече добива вид на истинско футболно бижу. Роденият на 7 септември 1988 година защитник разкри, че преди да акостира в ЦСКА, е отказал оферта от друг роден тим. Испанецът коментира и гола си за Малага срещу колоса Реал (Мадрид) при равенството 1:1 през 2016 година. Двубоят е един от ключовите на “белия балет“ в края на сезона, в който губят спора с Барселона за шампионската титла в Примера дивисион.

- Разкажи къде си израснал?

- От Валенсия съм, от едно село, което се казва Асира. Там бях до 15-годишен. После минах към школата на Елче. Там изкарах 8 години. Като приключих с юношеските гарнитури, започнах да се местя на други места, докато не стигнах Примера дивисион.

- Тренирал ли си нещо друго преди футбола?

- Да, много спортове съм практикувал, но съм най-голям фен на футбола. Харесвам НБА, а също и моторните спортове. Обичам да играя на „Падре” (б.р. – испанска игра), но само, когато съм в отпуск.

- Играл ли си на друга позиция, различна от защитник?

- Преди съм играл и като халф.

- Вече месец си в ЦСКА, как се чувстваш в България?

- Хората ме приеха много добре. Най-важно за мен е да се чувстваш обичан от клуба и феновете, а аз се чувствам точно така.

- Бързо ли успя да се адаптираш?

- Да, аз съм много отворен човек, който обича да има много приятели. Много положителен човек съм.

- С кого си тук?

- С жена ми и децата ни. Съпругата ми се казва Мария, а децата са Люка и Клое. Имам също така един много близък приятел, който живее тук от осем години. Близък приятел е на баща ми. Най-много ми помогна с клуба. А и по-бързо да се адаптирам тук.

- Имаш ли хоби извън футбола?

- Обичам да прекарвам свободното време с жена ми и децата. Две неща обичам – да пътувам много и да ходя на кино, но тук по-рядко посещавам салоните.

- Знаеше ли нещо за ЦСКА, а и за българския футбол, преди да дойдеш?

- Ако трябва да съм честен, много малко, почти нищо.

- Как се стигна до трансфера ти в ЦСКА. Как те спечелиха?

- Тренирах самостоятелно в Испания. Имах оферти за втора испанска дивизия. Надявах се да остана в Примера или да отида в отбор, който да се бори за титла в своята страна, да играе в евротурнирите. Ние отпаднахме, но вече трябва да мислим за Купата на България и първенството. Не мисля за друго, освен да спечеля двете неща тук.

- Спомена мача със Зоря. Съдиите ли бяха разликата?

- Мисля, че ако имаше ВАР система, щяхме да ги елиминираме. Във втора дивизия на Испания я има технологията, а в Лига Европа ги няма тези неща. ВАР е много важна.

- Връщаме те назад. Как видя дузпата, която бе свирена срещу ЦСКА, и в частност играта ти с ръка?

- Невъзможно е да играя с ръка, а топката да ми спре между хълбока и мишницата. Така си го обяснявам.

- Седмица по-късно не дадоха за вас кристална дузпа...

- Да, това имах предвид. Ако имаше ВАР, щяхме да ги елиминираме със сигурност. Като класа бяхме по-добри от Зоря.

- Спомена, че обичаш да гледаш филми. Кое предпочиташ повече – филмите или книгите?

- Обичам много филмите. Определено филмите пред книгите.

- Кой е най-добрият, срещу когото си се изправял на терена?

- Меси, Меси със сигурност... За мен той е най-добрият в света. Кристиано Роналдо също, но Меси е най-най.

- Най-добрият, с когото си играл?

- Играл съм с много добри играчи – Райън Бабел, Роке Санта Круз.

- Приятел си със звезди като Давид Вия и Фернандо Торес...

- Да, мениджърът ни е един и същ с Давид. Разтрогнах с Депортиво (Ла Коруня), въпреки че имах още година и половина от договора, защото не бях щастлив. Можех да остана там и да ми дават много пари, но имах опция да отида с Вия в Япония. Имахме общи приятели, които ни свързаха. Той е един от най-добрите в света, а е такъв и като човек. С Фернандо Торес също сме много добри приятели, всеки ден си пишем и говорим.

- Казвали ли са ти, че приличаш на Серхио Рамос?

- Да, да. В отбора понякога ми казват Серхио, но аз не виждам толкова прилика. Може би я виждат във височината и русата коса. Като стил на игра определено повече приличам на Пике, отколкото на Рамос.

- Вкарвал си на Реал (Мадрид). Какво е чувството и какво си спомняш от този момент?

- Това е просто още един гол в кариерата ми, но с по-голямо значение, защото е срещу Реал (Мадрид). Тогава изравнихме за 1:1, а впоследствие те загубиха титлата в Примера дивисион.

- Кой е любимият ти отбор от дете?

- Като дете бях голям фен на Валенсия. Откакто започнах да разбирам футболa обаче, смятам, че Барселона е най-добрият отбор в света.

- Харесва ли ти в София?

- Да, изненадан съм много положително.

- А българската кухня?

- Не съм опитвал още традиционно ястие, но храната ви е много вкусна. Зеленчуците са много пресни, не са замразени. Много харесвам суши.

- Кой е най-трудният футболист за опазване? Лионел Меси ли?

- Меси, да, но определено най-трудни са за опазване нападателите. Луис Суарес, например, е топ футболист и е много, много труден за опазване.

- Играл си за Дарби Каунти в Англия. Каква е разликата в двете първенства?

- О, разликата е огромна. В Испания има много повече тактика, много по-голямо качество. В Англия се играе много повече на дълги топки, повече сила, както и скорост.

- Какви са личните ти цели?

- Вече казах - искам да печеля титли. Исках да играя и в груповата фаза на Лига Европа, но за съжаление отпаднахме, от което съм малко разочарован. Най-голямото желание в момента е Купата на България и шампионската титла.

- С какви впечатления си от феновете на ЦСКА?

- С прекрасни, но бих искал и в първенството да идват повече, както беше в евротурнирите. Хареса ми атмосферата, която създадоха в Лига Европа. Ако може да е така всеки мач, защото това ни мотивира. Лично мен много ме мотивира.

- Наближава дербито с Левски. Казаха ли ти вече нещо за него и какво?

- На 1 септември излизаме срещу Левски. Казаха ми, че играем на стадион „Васил Левски”, а също, че като заряд е като Реал - Барса.

- За финал: Какво ще кажеш на феновете на ЦСКА?

- Имах друго предложение от български клуб по Коледа, но казах „Не”. Няма да кажа името му, но не ми хареса. Избрах ЦСКА заради това, че клубът е с най-богата история в България.

България

Икономика

Култура

Свят

Земеделие

Хлебарският бранш сипе хвалби за новия закон за храните

Хлебарският бранш сипе хвалби за новия закон за храните

Според регистъра, който се води от Агенцията за безопасност на храните, около 680-700 обекта са регистрирани като хлебопроизводители. Според...

Прочети още:

Loading...