Брой 268, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.75963 BGN ↓ 1 GBP = 2.30016 BGN ↑ 1 CHF = 1.82056 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Черно море спря Лудогорец в Разград

Черно море спря Лудогорец в Разград

Шампионите пускат жалба, не искат повече рефера Георги Кабаков да ръководи техни мачове

Лудогорец и Черно море завършиха 1:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Резултата откри Актау в 43-ата минута, а Якуб Шверчок изравни в 84-ата. Шампионите изиграха посредствен мач, в който за пореден път се видя слабата игра в защита на Сисиньо, Григоре и Форестър. В атака „орлите” също не бяха на нужното ниво и логично срещнаха огромни трудности срещу бойкия тим на Черно море. Лежерната игра на Лудогорец, най-вече в защита, бе наказана от моряците в 43-ата минута. Тогава Григоре и Сисиньо допуснаха поредна елементарна позиционна грешка през този сезон, която костваше гол във вратата на домакините.

Лудогорец стигна до равенството в 84-ата минута, когато Антон Недялков намери резервата Шверчок в наказателното поле на гостите и полякът вкара с шут по земя от десетина метра. Секунди преди края на двубоя Лудогорец остана с човек по-малко, тъй като главният рефер Георги Кабаков изгони Сисиньо с директен червен картон.

След срещата стана ясно, че Лудогорец пуска жалба срещу съдийската бригада начело с Георги Кабаков. Нещо повече - шампионите не искат повече този рефер на мачовете си.

Славия победи с 2:0 като гост Ботев (Враца) в друг мач от 19 кръг на efbet Лига. “Белите“ триумфираха с попадения на Янис Карабельов (16) и Емил Стоев (90+2). Славия игра цяло второ полувреме с човек по-малко, тъй като Христо Попадийн бе изгонен за два жълти картона още в 49-ата минута.

Все пак ситуацията бе спокойна почти до последните минути. Тогава Валери Домовчийски реализира с глава за 1:1. Играчите на Тони Здравков се порадваха, след което и двата тима се наредиха за подновяване на играта от центъра. В този момент обаче последва сигнал от страничния съдия, че е имало засада и попадението трябва да бъде отменено. Това отприщи гнева на треньора Тони Здравков и футболистите му. Наставникът на врачани дори си скъса и хвърли баджа, за което бе предупреден с жълт картон от съдията Георги Димитров. Повторенията показаха, че засада има и голът е правилно отменен.

В други две срещи от кръга Ботев (Пд) победи Берое с 3:1 , а Царско село и Етър завършиха 2:2.