Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Нед26012020

Брой 269, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76392 BGN ↑ 1 GBP = 2.3161 BGN ↑ 1 CHF = 1.81819 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) ЦСКА подписа с нападателя Ахмед Ахмедов

ЦСКА подписа с нападателя Ахмед Ахмедов

Спокоен съм за поста си, взимаме още един българин, заяви треньорът на „червените” Милош Крушчич

ЦСКА привлече в редиците си нападателя Ахмед Ахмедов от Дунав (Русе). Футболистът официално подписа своя договор с “червените“ и от първия ден на зимната подготовка през януари ще се присъедини към новите си съотборници. Към 24-годишния играч имаше засилен интерес и от други водещи родни отбори, но в крайна сметка решаващо се оказа личното му желание да заиграе на “Армията“.

През есенния полусезон Ахмедов вкара 6 гола в 18 мача, а през миналия отбеляза 8 попадения за русенци в Първа лига. „Изключително съм щастлив от трансфера ми в ЦСКА. Благодарен съм на шефовете на двата клуба, че се разбраха помежду си. Няма да е коректно да казвам кой друг е имал интерес, кой ми е изпращал оферти. При мен нещата станаха лесно и бързо, защото когато те иска най-великият български клуб, няма начин да откажеш“, бяха първите думи на Ахмед Ахмедов като играч на „червените”.

ЦСКА обяви на официалния си сайт за продължаването на договора и на Жеферсон. 25-годишният ляв бек остава при „червените“ до лятото на 2023 година. Жеферсон пристигна на “Армията“ в началото на 2018 г. и от тогава записа за „армейците“ общо 55 мача във всички надпревари. Той бе привлечен в България от елитния бразилски Интернасионал (Порто Алегри), а във кариерата си е бил част и от тима на „селесао“, с който участва на Копа Америка през 2015 година.

През настоящия сезон Жеферсон участва в 22 мача на ЦСКА във всички турнири и вкара два гола. През миналия шампионат взе участие в 21 срещи на „червените“.

Наставникът на ЦСКА Милош Крушчич oбясни след победата с 4:0 над Дунав (Рс), че ще продължи да води “червените“ и след Нова година. Специалистът даде яснота и относно зимната селекция в отбора, като съобщи, че “армейците“ очакват още един българин, след като ЦСКА обяви привличането на Ахмед Ахмедов.

“Бяхме малко нервни в последно време. Нашата цел е да се подобрим психологически и да имаме повече увереност в силите си. Водят се разговори за зимната подготовка и селекцията. Тепърва предстои да разберем всичко. Аз съм спокоен за бъдещето си и за това, че ще водя отбора. Не ми се отразяват спекулациите. Не е лесно, но искам да запазя личната си концентрация и да я пренеса върху играчите. На спекулациите не обръщам внимание. Още един българин ще бъде привлечен. Ахмедов може да помогне в атака и е футболист, който има качества. Ще се радвам да работя с него“, заяви треньорът на ЦСКА.

България

Прокуратурата влезе в Комисията по хазарта

Прокуратурата влезе в Комисията по хазарта

Прокуратурата извършва обиски в Държавната комисия по хазарта (ДКХ), съобщава „Нова телевизия” , но все още не е ясно какъв е поводът за опе...

Прочети още:

Loading...

Икономика

Култура

„Сестра“ на 24-тия София Филм Фест

„Сестра“ е вторият пълнометражен филм на режисьорката след носителя на много престижни международни отличия „Жажда“. Филмът има завидна

фести...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Цветан Филев: Тютюнът е обречен на гибел без финансова помощ от държавата

Цветан Филев: Тютюнът е обречен на гибел без финансова помощ от държавата

За първи път тютюнопроизводителите ще получат помощта си от бюджета за кампания 2019 г. по-рано от обичайното. Това ще стане в седмицата от ...

Прочети още:

Loading...