Брой 61, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.77255 BGN ↓ 1 GBP = 2.20003 BGN ↑ 1 CHF = 1.85018 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Марица победи, но отпадна

Марица победи, но отпадна

Марица (Пловдив) записа трета авторитетна победа в Шампионската лига, но приключи участието си в най-престижния европейски клубен турнир. Шампионките на България надвиха драматично руския гранд Уралочка (Екатерининбург) с 3:2 (25:19, 21:25, 25:17, 23:25, 20:18) гейма, но това не бе достатъчно за класиране на четвъртфиналите.

Българският тим записа най-доброто си участие в турнира след три загуби на старта и последвали три победи над много силни отбори като Динамо (Москва), Кан и Уралочка. До последно Марица имаше теоритични шансове за продължаване напред, но за целта се нуждаеше от успех с 3:0 или 3:1 в сблъсъка срещу руския гранд.

В другия мач от група „Е” руският първенец Динамо (Москва) победи гостуващия френски шампион РК Кан (Кан) с 3:0 и се класира за четвъртфиналите като първенец в групата с четири победи и 12 точки, оставяйки противника на втора позиция с три победи, девет точки и 12:12 гейма, но с малко по-добро точково съотношение от това на Марица. Уралочка остана на последното четвърто място с два успеха.