Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет03042020

Брой 64, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.79335 BGN ↑ 1 GBP = 2.22917 BGN ↑ 1 CHF = 1.85369 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Павел Върба: Лудогорец не се плаши от такива мачове

Павел Върба: Лудогорец не се плаши от такива мачове

Павел Върба: Лудогорец не се плаши от такива мачове

Няма да оставим на Интер напълно ролята на фаворит, заяви чешкият специалист

Наставникът на Лудогорец Павел Върба заяви преди днешния двубой с италианския гранд Интер от 1/16-финалите на Лига Европа, че неговият отбор не се плаши от силата на съперника. Специалистът отдаде заслуженото на “нерадзурите“, които ще гостуват в Разград тази вечер от 19,55 ч. “Знаем, че ни чака тежък мач с един от големите европейски отбори. Не искаме да оставяме на Интер напълно ролята на фаворит. Имаме някои проблеми с играчи, но не можем да ги споделим с вас. Във вестници и новините може да се пише всичко, но смятам, че Интер ще подходи сериозно към двубоя и ще излезе с оптимален състав. Мисля, че няма нужда да мотивираме футболистите. Самото име на Интер е достатъчно за всеки един играч. Знам и съм виждал, че Лудогорец не се плаши от такива мачове“, заяви 56-годишният Върба.

“Винаги се старая върховата форма на отбора да дойде в най-подходящото време от сезона. Може би ще го покажем и срещу Интер. Чак да се плаша от футболистите на гостите. Респект и уважение към тях, но не се плашим. Ако ни е страх, по-добре да не излизаме“, каза чешкият специалист.

Голмайсторът на Лудогорец Клаудиу Кешеру заяви пред “Gazzeta dello Sport“, че “орлите“ могат да вземат победата. “Готов съм за двубоя, за мен той ще бъде като дерби. Когато бях дете, се възхищавах на Милан с Ван Бастен, Рууд Гулит и Франк Рийкард. През 1989 година съм бил на 2 години, но още помня историите, които татко ми разказваше как Стяуа печели КЕШ през 1986 година. Сега нямам търпение да играя на “Сан Сиро“ и защо пък не да вкарам някой гол. Това е теренът, където са играли Роналдо, Шевченко. Двама невероятни нападатели“, започна Кешеру.

“Нерадзурите“ имат страхотна история и много силни играчи. Ако трябва да съм честен, Интер няма от какво да се притеснява... А това означава, че е по-лесно да ги изненадаме с нещо. Искаме да видим дали можем да се мерим с най-големите клубове в Европа. Със сигурност трябва да дадем 150% от възможностите си. В Лига Европа сбъркахме само срещу Еспаньол. Имаме качествени играчи и организация, знам как да държим топката в наше владение. Но със сигурност нищо няма да е лесно срещу Интер“, продължи голмайсторът на Лудогорец.

“Ханданович е страхотен вратар, който знае как да организира защитата си и да влияе положително на съотборниците си. Но без значение, че няма да играе, ние трябва да работим бързо в последните 30 метра до вратата, да центрираме умело и да създаваме повече напрежение пред стража на Интер. Лукаку и Лаутаро са ключови фигури в атаката на Антонио Конте. Те дават силата на Интер. И двамата могат да работят с топката с невероятно скорост, да се обръщат светкавично и да намират празните пространства. Да не забравяме и Алексис Санчес. Той е много силен, дори да играе малко“, каза още Кешеру за италианския тим.

България

Икономика

Бизнесът иска германиския модел за запазване на заетостта

Бизнесът иска германиския модел за запазване на заетостта

В България 60% от нетната заплата на работниците в засегнатите от кризата компании трябва да се поеме от държавата (например от Агенцията по...

Прочети още:

Loading...

Култура

Свят

Австрия, Чехия, Словения и Словакия обявиха маските за задължителни

Австрия и няколко съседни страни вече налагат носенето на маски в магазините или на обществените места и се смятат, образно казано, за пионе...

Прочети още:

Loading...

Земеделие