Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон30032020

Брой 60, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.78175 BGN ↑ 1 GBP = 2.17937 BGN ↑ 1 CHF = 1.84844 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Красимир Анев с ново класиране в Топ 20 на световното по биатлон

Красимир Анев с ново класиране в Топ 20 на световното по биатлон

Красимир Анев с ново класиране в Топ 20 на световното по биатлон

Французинът Мартен Фуркад завоюва 11-а индивидуална титла и изравни рекорд на Бьорндален

Красимир Анев зае 18-о място в крайното класиране в индивидуалния старт на 20 км от програмата на световното първенство по биатлон в италианския зимен център Антхолц. Анев направи общо 2 грешки в стрелбата (0+1+1+0) и даде време 53:56.2 минути. Така българинът финишира с изоставане от 4:13.1 минути от шампиона Мартен Фуркад и записа ново влизане в Топ 20, след като завърши 13-и в преследването.

Французинът спечели титлата с време 49.43.1 минути. 31-годишният Фуркад не уцели само една мишена - в последната четвърта стрелба (0+0+0+1), но това не се оказа фатално за него. С 57 секунди зад Фуркад на второ място се класира норвежецът Йоханес Тингнес Бьо. Той направи два пропуска в стрелбата (1+0+0+1). Трети се нареди австриецът Доминик Ландертингер, който завърши с изоставане от 1:22.1 минута от победителя, като сбърка само веднъж в стрелбата (0+0+0+1).

Другите трима българи се представиха слабо. Сребърният медалист в дисциплината от световното първенство в Йостерсунд преди година Владимир Илиев завърши едва 54-и. Той не уцели 7 мишени (1+2+2+2) и остана на 7:07.3 минути от първото място. Антон Синапов е 69-и с 6 грешки (0+3+2+1) и изоставане от 8:13.2 минути, а Димитър Герджиков зае 77-а позиция с 6 пропуска (2+3+0+1), като даде резултат с 9:24.3 минути по-слаб от този на Фуркад.

За Мартен Фуркад това е 11-а индивидуална световна титла, с което той изравни рекорда на норвежката легенда Оле Ейнар Бьорндален. За Фуркад това е втори медал от Антхолц след бронза в спринта на 7,5 км. Французинът завоюва 12-а световна титла в кариерата си и общо 82-а победа за Световната купа.

“Имах добър ритъм, опитвах се да мисля само за това, защото всеки един пропуснат изстрел ти струва една минута. Бях много разочарован, че пропуснах последния патрон. Загубих концентрация за миг. Но отново съм световен шампион. Миналият сезон беше много труден за мен, но ето, че успях да се върна“, каза Фуркад след надпреварата.

България

Икономика

Култура

“Танцът“ на Анри Матис ни привлича в галерия „Ермитаж”

“Танцът“ на Анри Матис ни привлича в галерия „Ермитаж”

Какво заковава погледите върху критикуваната творба на Матис “Танцът“. Парадоксът се състои в това, че Матис постоянно бил критикуван, но по...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Предлагаме на ЕК специална мярка за коронавируса в селското стопанство

Предлагаме на ЕК специална мярка за коронавируса в селското стопанство

Бюджетът да се формира от недоговорираните средства по ресорните програми

България предлага Европейската комисия да предостави възможност на ...

Прочети още:

Loading...