Валута: 1 USD = 1.78175 BGN ↑ 1 GBP = 2.17937 BGN ↑ 1 CHF = 1.84844 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Паника в Италия преди реванша Интер - Лудогорец

Паника в Италия преди реванша Интер - Лудогорец

Мачът на “нерадзурите“ със Сампдория бе отложен заради коронавируса

Нарастващата паника в Италия заради коронавируса стигна и до Серия “А“, като засегнат е и Интер - съперникът на Лудогорец в Лига Европа. Три от неделните мачове от Калчото са отменени заради болестта. От съображения за сигурност няма да се играят срещите между Интер и Сампдория, Верона – Каляри и Аталанта – Сасуоло.

Епидемията обзе засега само Северна Италия, затова Дженоа - Лацио, Торино - Парма и Рома - Лече ще се играят по програма. В събота бяха отменени десетки мачове на аматьорско, юношеско и полупрофесионално ниво. Жертвите на коронавируса в Италия до момента са две, а потвърдените случаи на заразени с него вече са над 70, като 2/3 от тях са в областта Ломбардия.

Реваншът на Лудогорец с Интер от 1/16-финалите на Лига Европа по програма е на 27 февруари от 22 часа на стадион „Джузепе Меаца“. Италианският колос има преднина след победата с 2:0 в Разград.

ПФК Лудогорец отправи официално запитване до УЕФА и ФК Интер относно ситуацията в италианската област Ломбардия, чиято столица е Милано. “Повече от 600 привърженици на българския шампион се очаква да подкрепят любимците си на “Сан Сиро“ в четвъртък (27 февруари). Голяма част от тях вече са закупили самолетни билети, като има и организирано пътуване с автобуси от България до Италия.

Лудогорец очаква официалното становище на европейската клубна централа и бързо разяснение от Интер за обстановката в града. Получи ли такива, клубът незабавно ще уведоми своите привърженици за ситуацията в Милано посредством съобщение в официалния си сайт. ПФК Лудогорец ще поддържа връзка с българските дипломатически власти относно ситуацията в Италия“, гласи съобщението на Лудогорец.

В същото време шампионът Ювентус спечели с 2:1 при визитата си на СПАЛ в мач от 25-ия кръг на италианската Серия „А“ и дръпна с 4 точки на върха в класирането преди останалите срещи. Капитанът Джорджо Киелини се завърна сред титулярите на „старата госпожа“ за първи път от лятото, след като скъса кръстни връзки на коляното в края на август. Кристиано Роналдо (39) вкара първия гол в мача, който бе под №1000 в неговата кариера (73 за „бианконерите“, 438 за Реал Мадрид, 292 за Манчестър Юнайтед, 164 за Португалия и 33 за Спортинг Лисабон). Така португалецът записа ново невероятно постижение. Той е първият футболист в историята на клуба с гол в 11 поредни мача за първенство.

След почивката Аарън Рамзи (60) удвои с красиво попадение, а Андреа Петаня (69-дузпа) намали и оформи крайния резултат.

Така Ювентус събра 60 точки на върха и има 4 аванс пред Лацио и 5 пред Интер, които са с по един мач по-малко.

Резултати от 25-ия кръг на Серия „А” Бреша – Наполи 1:2, Болоня – Удинезе 1:1 и Фиорентина – Милан 1:1.