Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Тайланд иска от Великобритания да предаде осъдена бивша премиерка

Тайланд иска от Великобритания да предаде осъдена бивша премиерка

Тайланд поиска от Великобритания да екстрадира свалената с преврат през 2014 г. и осъдена задочно на затвор за немарливо отношение бивша министър-председателка Инглук Шинаватра, съобщи вчера премиерът Прают Чан-оча, цитиран от Ройтерс.

Инглук избяга от страната през август м. г., за да не бъде пратена зад решетките във връзка с измама със субсидии за отглеждането на ориз, довела до загуби за милиарди долари. Тя трече да е извършила нещо нередно и каза, че делото срещу нея е било политическо.

Миналия септември Върховният съд я осъди задочно на 5 г. затвор. Прают каза, че искането е необходима процедура между двете държави, които имат договор за екстрадиция.

Бившата премиерка и брат й, отстраненият бивш министър-председател Таксин Шинаватра, бяха в центъра на борба за власт, която повече от десетилетие доминираше тайландската политика и изправи традиционните роялисти и военния елит срещу семейство Шинаватра и техните привърженици в северните и североизточните селски райони на страната.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Земеделие