Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Главният прокурор на САЩ Джеф Сешънс беше принуден от Тръмп да напусне поста си

Главният прокурор на САЩ Джеф Сешънс беше принуден от Тръмп да напусне поста си

Главният прокурор на САЩ Джеф Сешънс беше принуден от Тръмп да напусне поста си

Белият дом отне акредитацията на журналист от Си Ен Ен

Главният прокурор на САЩ Джеф Сешънс беше принуден да напусне поста си след повече от година на остри лични нападки от президента Доналд Тръмп заради оттеглянето си от разследването за намеса на Русия в президентските избори през 2016 г., предаде АП. В писмо от 1 страница Сешънс уведоми президента, че подава оставка по негово искане.

В съобщение в Туитър Тръмп написа, че назначава за и.д. главен прокурор шефа на кабинета на Сешънс Матю Уитакър, бивш прокурор от щата Айова.Оставката беше кулминацията на токсични отношения, които са развалиха още в първите седмици от мандата на главния прокурор, когато той се оттегли от разследването за възможна координация между кампанията за президентските избори на Тръмп и Русия. Президентът изрази недоволство, че това решение е направило възможно впоследствие да бъде назначен специален прокурор Робърт Мълър, който пое разследването за руска следа в изборите. Засега не са напълно ясни измеренията на този развой за разследването на Мълър. Бившият сенатор от Алабама Джеф Сешънс бе един от първите поддръжници на президентската кампания на Тръмп, но се сблъска с проблеми скоро след влизането си в правителството му като главен прокурор и министър на правосъдието. Той ядоса Тръмп с решението си през март 2017 г. да си направи отвод от надзора на разследването на руската намеса в президентските избори от 2016 .Нападките срещу Сешънс бяха отправяни въпреки че републиканецът от Алабама беше първият американски сенатор, подкрепил кандидатурата на Тръмп за президент, както и въпреки факта, че неговата програма за борба с престъпността и приоритетите му — особено острата му политика по въпроса за имиграцията — до голяма степен отразяваха тези на президента.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Земеделие