Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон21102019

Брой 203, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.75505 BGN ↓ 1 GBP = 2.26278 BGN ↑ 1 CHF = 1.77867 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Изобличителят Едуард Сноудън ще се върне в САЩ, ако има справедлив съдебен процес

Изобличителят Едуард Сноудън ще се върне в САЩ, ако има справедлив съдебен процес

Връщането в САЩ е крайната ми цел, но искам справедлив съдебен процес, заяви американският изобличител Едуард Сноудън, цитиран от АФП.

Сноудън се укрива в Русия, откакто разкри системата на масово следене на комуникациите и интернет в САЩ през 2013 г. Бившият служител на Агенцията за национална сигурност е обвинен в страната си в шпионаж и кражба на държавни тайни.

“Бих искал да се прибера в САЩ, това е крайната ми цел, но няма да прекарам остатъка от живота си в затвора. Затова имам едно основно искане, което трябва да се приеме от всички: искам да получа справедлив съдебен процес“, казва Сноудън в излъчено интервю за американската телевизия Си Би Ес.

“Не искам прошка, нито неправомерна привилегия“, добавя той и обвинява американските власти, че му готвят “процес от друг тип, със специални процедури и при закрити врата“.

“Те не искат съдебните заседатели да вземат предвид мотивациите, които ме тласнаха към действие, а само да преценят дали действията ми са били законни или незаконни, но не и дали са били правилни или погрешни“, посочва Сноудън.

Сноудън е поискал убежище в двадесетина страни, сред които Германия и Франция, но те са му отказали по различни причини. “Ще видим как ще реагират на новата ми книга“, вмята той.

България

Икономика

Култура

Спорт

Шеф на Левски обеща финансов рай след Нова година

Шеф на Левски обеща финансов рай след Нова година

Клубовете трябва да решат - искат ли рестарт, или запазване на същата система, заяви изпълнителният директор на „сините” Павел Колев

Изпълнит...

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Млади земеделци правят чудеса с алеопатия и no-till

Млади земеделци правят чудеса с алеопатия и no-till

За да отглеждаш продукция без химична намеса, не е задължително да си сертифициран, казват Йовка и Красимир Костови

Все повече млади хора пра...

Прочети още:

Loading...